Egy nyaralás általában hosszú tervezéssel kezdődik, és később is sok mindent kell fejben tartani. De mi lenne, ha valami levenné a terhet a válladról, hogy neked csak az élményre kelljen összpontosítanod? Az alábbi mobilalkalmazások pont erre a célra születtek, és beszerzésük ma már az utazási előkészületek részét képezik. Miért vesződnél több órás keresgéléssel, sorban állással, fölösleges körökkel, ha úgyis van telefonod, és rajta a megoldás? 1. Hipmunk Travel Ha megvan az úti cél, fontos, hogy mellé jó szállást találj, és a repülőn is kényelmesen utazz. Erre találták ki a Hipmunk Travel appot! Segít megtalálni a legkedvezőbb árakat és felgyorsítja a foglalási folyamatot. Az applikáció a legjobb utazási oldalak hotel- és repjegykínálatait összesíti. Tartalmaz last minute lehetőségeket és akciókat is. A korábbi ügyfelek értékelései pedig még inkább megkönnyítik a választást.
2. The Weather Channel Megvan, hová utazz, talán az is, hogy mikor, de vajon az időjárás is neked kedvez majd? A The Weather Channel használatával tökéletes képet kapsz arról, hogy milyen időjárás kíséri utadat. A világ számos pontjáról elérhető a többnapos előrejelzés, különböző meteorológiai információk, míg a folyamatos frissítések révén a hirtelen záporok sem érnek váratlanul.
3. PackPoint Az utazás napját hosszú és gyakran stresszes pakolás előzi meg. A PackPoint ehhez biztosít egy nagyon sokoldalú és könnyen kezelhető felületet. Nem csak egy egyszerű lista, amit valószínűleg nem hagysz el, de időjárás, helyszín és időtartam alapján arra is figyelmeztet, hogy mi az, amit vinned kell: akár szabadidős, akár üzleti utazásról van szó, akár hegycsúcsra, akár tengerpartra indulsz.
4. Maps.me Az applikáció világméretű térképének hatalmas előnye a sokak által kedvelt Google Mapsszel szemben, hogy offline is működik. Részletesen kidolgozott információkat ad az adott helyszín látnivalóiról, éttermeiről, benzinkutakról, automatákról, 345 országban és szigeten.
5. Wifi-Finder Ahogy a neve is mutatja, a Wi-Fi Finder megtalálja a közeledben lévő wifi-eléréseket, legyél akár online vagy offline. További letölthető verziója kifejezetten az ingyenes wifi-elérésekre specializálódott. Több mint 650 000 elérést ismer a világ 144 országában. A találati listák olyan kategóriák szerint tovább szűkíthetőek, a legjobb wifis helyeket pedig el is lehet menteni.
6. Tripomatic A Tripomatic birtokában sosem kerülik majd el figyelmed a legfontosabb látnivalók. Tervezési funkciókat is biztosít, de akkor is jelez, ha épp egy nevezetesség közelében jársz. Megmutatja, mit mikor érdemes meglátogatni, továbbá letölthető offline térképeket és pdf útmutatókat tesz elérhetővé. Folyamatosan bővülő adatbázisában jelenleg több mint 100 ezer nevezetesség található, közel 150 országból.
7. Foodspotting Egy képes útmutató, ami megmutatja kedvenc ételeid lelőhelyét. Ahelyett, hogy éttermeket listázna, a fogásra összpontosít, ezek alapján lehet keresni, és csak ezután dönteni egy-egy étterem mellett az értékelések, tapasztalatok alapján. Ha az utazás során konkrét specialitásra keresnél, máris kapsz egy listát azokról a helyekről, ahol elérhető. Így tehát szinte bármilyen nemzeti ételt megtalálsz, amit épp megkívánsz, a közel 4 millió fogást tartalmazó adatbázisban.
8. Yelp A yelp a boltokat, üzleteket, éttermeket, egyéb szolgáltatásokat nyújtó helyek felkutatásában segít. A kibővített információk között értékelések, árak, nyitvatartások és fotók is megtalálhatóak. Könnyű kezelőfelülete hasznos kisokosként támogatja az élvezetesebb utazást.
9. XE Currency Gyakran még egy nyaraláson sem mindegy, hogyan alakul a költségvetés. A XE Currentcy a világ bármely valutáját könnyedén átváltja, így azonnal fel tudod mérni, mennyit jelentenek az adott árak forintban. Naprakész adatbázis, percenkénti frissítésekkel és devizagrafikonokkal fejlesztve.
10. The Event Finder A The Event Finder, pont, ahogy a neve sejteti, a közeledben zajló fesztiválokat, koncerteket, színházi vagy sporteseményeket listázza neked. Az applikáció birtokában biztosan nem maradsz le egyetlen jelentős alkalomról sem az utazás során.
10+1 Szótárak minden mennyiségben Bármerre is vigyen utad, a kommunikáció elkerülhetetlen. Ilyenkor jól jön egy-két jól ismert, könnyen és gyorsan kezelhető úti szótár. Népszerű az egyszerű kezelőfelületű „Google Translate”, azonban a mindenre felkészült utazók offline szótárakkal is fel vannak szerelkezve.
IRÁNY VISSZA A FŐOLDALRA!