A veszélyes helyszínek listája folyamatosan változik, így nem árt, ha tájékozódsz, mielőtt bármely városba elutazol. Az itt felsoroltakat pedig érdemes fontolóra venni a következő nyaralás megtervezése előtt. Fő az óvatosság, hiszen senki sem szeretné, ha épp a nyaralásán érné valami kellemetlenség. 10. Oroszország Az ex-szovjet állam sok területe a bűnözés és a nyomor fellegvára. A korrupció szinte megfékezhetetlennek tűnik, a kormány részéről is. Az orosz maffia igazi ámokfutásba kezdett és lassan több a gengszter mint a rendőr. Az orosz bűnözés központja a Csecsen Köztársaság és legfőképpen Grúzia. A prostitúció, a kábítószer kereskedelem és a földalatti étterem üzemeltetés is önkényes módon a csecsenek kezében van. Egyre gyakrabban rabolnak el külföldieket a magasabb váltságdíj reményében. A bűncselekmények között szerepel pedig még a zsebtolvajlás, telefonlopás, veszélyben van a fényképezőgép és a készpénz, sőt sokszor a testi épségünk is. Tehát mindenképp meg kell fontolni, hogy Oroszország mely részeire utazunk és fontos, hogy a figyelmünk soha se lankadjon.
9.Brazília Ha Brazíliábautazol nem az a kérdés, hogy kirabolnak-e hanem, hogy mikor. Hihetetlen gazdagság és szegénység egy helyen, egy olyan országban, amely folyamatosan meglovagolja a gazdasági növekedést. Ám a jólét mellett az árak és a törvénysértések is megugrottak. A bűnözés elharapódzott Rio De Janeiro és Sao Paolo utcáin. Sok áldozat ugyan sértetlen marad, de egy törött üveg a torkodon a karkötődért cserébe nem túl kellemes érzés. Az utcai bűnözők és a szervezett bűnözői csoportok együtt háborúznak azokkal a rendőrökkel és közintézményekkel, amelyeket még nem tudtak lefizetni. A brutális börtönlázadások leverése sokszor civil áldozatokat is követelnek.
8. Kolumbia Az emberrablás volt az egyik legfőbb gond Kolumbiában, ám ez a probléma lassan javulni látszik. Viszont az ország még mindig előkelő helyen van a gyilkosságok számában a világranglistán. A legkedveltebb célpontok a polgármesterek: több tucatot ölnek meg belőlük minden évben. Na és persze ott van a kokain. Kolumbia látta el a világ 75 százalékát, köszönhetően Pablo Escobarnak és a Cali-kartellnek. A félkatonai csoportok és a kormány közötti véres háborúnak úgy néz ki, talán sosem lesz vége, még ha csökkenni is látszik a gerillák száma. Kolumbia akár egy turistaparadicsom is lehetne, és ennek egyre több jelét mutatja, főleg, ami Bogotát illeti. Ám még mindig elég veszélyes helynek számít.
7. Mexikó A turizmus az egyik legfontosabb gazdasági ága Mexikónak, a fő attrakciója pedig az éjszakai élet. A klubok nevei és tulajdonosai gyakran változnak. Bár az 50-es években Acapulco virágzó hely volt, napjainkban gondokkal küzd. A korrupt rendőrség ellopja a pénzt és zsarolja, valamint megfélemlíti a látogatókat. Továbbá a kábítószer kartellek is nagy problémát okoznak. Sokszor találni hullákat, akik csak rosszkor voltak, rossz helyen. Mindenképpen tájékozódj és kérj tanácsot mielőtt oda utazol.
6. Dél-Afrika A nemi erőszak fővárosaként lehetne jellemezni. Ugyan ezek a bűncselekmények csökkenő tendenciát mutatnak az elmúlt években, de még így is riasztóak az adatok. Továbbá a gyilkossági számok is elég elkeserítőek. A 2010-es Világkupa rendezője szerepel azon országok top 5 listáján, ahol a legmagasabb az emberölések száma. A legtöbb bűncselekmény ugyan a szegényebb területekre korlátozódik, de ez nem akadályozza meg a szegényebb csoportokat abban, hogy tovább terjeszkedjenek, miközben Dél-Afrikában mindenhol fegyveres őrök vigyáznak a tehetősebb turistákra. A gazdálkodás lett az egyik legveszélyesebb foglalkozás az országban. A gyilkosságok aránya a nyolcszorosa az átlagnak ebben a szektorban. Mint mindenhol, a szex nagyon veszélyes lehet Dél-Afrikában is, hiszen több mint 10 millió a HIV fertőzöttek száma.
5. Szíria Az uralkodó rezsim városokat rombol le, amihez bombákat, aknavetőket és harci gépeket használ. A civileket sem kímélik. A rezsim a városon kívül és belül is harcol, így nincs hova futni. Az ISIS betörése óta pedig még lehetetlenebb ott az élet, nem is beszélve arról, hogy török katonai csapatok is bevonultak az országba. Nem is kell taglalni,a világ egyik legveszélyesebb helye Szíria.
4. Burundi Egy kicsi, sűrűn lakott afrikai ország, óriási problémákkal. Polgárháború keseríti meg az ott élők mindennapjait, ami a tuszik és a hutuk között zajlik a fegyverszünet ellenére is. Tömeggyilkosságok és súlyos testi sértések versenyeznek a környezeti problémákkal, amelyek hatalmas fejfájást okoznak a burundi népnek. A meggyilkolt vezetők listája kiterjedt, és sok vezető kezében megfordult már a hatalom az elmúlt 50 évben. A bandák és fegyveres gyerekek követik el a bűncselekmények nagy százalékát, amelyek veszélyt jelenthetnek a látogatókra. Rablótámadások, emberrablás is várhat rád, így azt tanácsoljuk ne hagyj ajándékot a kocsiban. Ha megsérülnél, sajnos a helyi kórházakra aligha számíthatsz, mivel kevés a kapacitásuk.
3. Afganisztán Ez a terület több száz éven keresztül a világ egyik legjobban vágyott és stratégiailag legfontosabb területe volt. Ugyanakkor továbbra is az egyik legszegényebb és instabilabb ország. A szovjet megszállás alatt több mint 12 millió taposóaknát rejtettek el Afganisztánban. Több száz embert ölnek vagy csonkítanak meg ezek az alattomos eszközök évente. A szovjeteket a tálibok követték, akik kitiltották a nőket a munkahelyekről és az egyetemekről. 2001-ben ugyan az Egyesült Államok megdöntötte a tálibok hatalmát, de ezután a banditizmus, törzsi viszályok és a kábítószer jellemezte az országot. Az öngyilkos merényletek állandó veszélyt jelentenek, senki sincs biztonságban.
2. Szomália Szomália egy sikertelen állam, amit az anarchiának, a korrupciónak, a kormány hiányának és az éhezésnek tudhat be. Az utazókat óva intik attól, hogy belépjenek erre a területre. Kalózok járőröznek a vizeken AK-47-esekekl felfegyverkezve és így ejtik túszul az arra járókat. Sok ezer ember életét követelték a törzsi harcok az északi területeken, míg a főváros, Mogadishu feletti ellenőrzést sok klán és fővezér között osztották szét. Mielőtt belépsz ide, győződj meg róla, hogy a biztosításod naprakész.
1. Szudán Szudán a kétségbeesés, a halál és a rombolás szinonimája. A terrorizmus az egyik pillére a nemzetnek, amelyet az iszlám katonai rezsim irányít. Az erőszak elterjedt a kormány által támogatott nemzetőrségek, kormányzati csapatok és a helyi lázadó csoportok között, főleg Darfur régióban. Több mint két millióan haltak meg az elmúlt 50 évben a két polgárháború alatt. A fegyveres harcok és a sivár életkörülmények teszik együttesen a világ egyik legrosszabb helyévé Szudánt. Természetesen senki kedvét nem akarjuk elvenni az utazástól, csupán arra szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy mennyire fontos, hogy körültekintőek legyünk és mindennek utána járjunk mielőtt eldöntjük, hova is utazunk. Hiszen a nyaralás, az utazás a jó emlékek megszerzéséről szól. http://happylifestylejournal.com/15-most-dangerous-cities-in-the-world/2/ http://listverse.com/leisure-travel/travel/